Darbuotojų paieška: kodėl šis procesas svarbus ilgalaikei įmonės sėkmei?

Tinkamų kandidatų atradimas atsiradusių rolių užpildymui yra nemažai kainuojantis procesas. Jeigu dar reikia atrasti išskirtinius darbuotojus, kuriuos kartais pavadiname talentais, tai visai šitai procedūrai reikia skirti dar daugiau resursų ir viskuo užsiimti asmeniškai, o svarbiausia tai, jog tam greičiausiai nebus skirta, nei papildomo biudžeto, nei papildomų žmogiškųjų išteklių.

Netinkamų darbuotojų pasamdymas taip pat kainuoja nemažai pačiai įmonei. Išlaidos, susijusios su šia klaida, kasdien didėja ir turi įtakos praktiškai kiekvienam organizacijos veiklos aspektui. Tai savaime suprantama, kad žmogiškieji ištekliai yra labai svarbūs viso verslo sėkmei. Kaip teigia amerikiečių dienraštis „Forbes“ vidutinė darbuotojo pakeitimo kaina siekia net daugiau nei 20 procentų jo metinio atlyginimo. Tuo tarpu tinkama darbuotojų paieška užtikrina, kad laiku buvo atrastas reikiamas „užpildymas“ ir niekas organizacijoje, iš principo, nepasikeičia. Kartu tai parodo, kad šiam procesui neišleidžiamas nereikalingas laikas ir kiti resursai.

Iš pirmo karto tinkamai atlikta atranka labai greitai atsiperka. Sudėtingose pozicijose, kuriose didžioji dalis darbo yra susijusi su specifine informacija bei bendravimu su klientais, „pasišventę įmonei“ darbuotojai yra net kelis kartus efektyvesni nei vidutiniokai. Taigi atrankų procesas, kuris yra sutelktas į tokių „profesionalų“ atradimą yra kritiškas svarbus bet kurios įmonės ilgalaikei sėkmei.

Galima sakyti, kad netinkamai atlikta darbuotojų paieška mažina organizacijos vertę, tai tinkamai atlikta ją tik didina. Tinkamai atrinkti kolegos padidina ir bendradarbių produktyvumą bei yra lengviau išlaikomi, o kartu sumažina, reikalingų įmonės funkcionavimui išteklių, kiekį.

Prieiga prie gerų vietų, kuriose galima atrasti gerų darbuotojų, sumažina netinkamų samdymų riziką ir užtikrina, kad atrasite talentus, kurie tik padarys Jūsų verslą geresniu. Žinoma, kad reikia žinoti visus reikalingus žingsnius, turėti tinkamus įrankius bei naudoti pačias geriausias atrankų praktikas tam, kad visas šis procesas būtų kaip įmanoma geriau optimizuotas.

Darbuotojų paieška yra labai svarbi įmonės ilgalaikei sėkmei, o norint ją užtikrinti reikia nepagailėti laiko bei kitų resursų. Daugiau apie visa tai sužinoti galite čia: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/darbuotoju-paieska