TEKSTO.LT

ĮVAIRŪS IR NAUDINGI TEKSTAI

KĄ DARYTI, JEI SULŪŽO SPYNA?

Daug nemalonumų mums pažeria sulūžusi namų ar automobilio užvedimo spynelė. Dar daugiau problemų galime užsikrauti ant pečių, mėgindami šiuos nesklandumus išspręsti savo jėgomis. Tačiau tokiose situacijose tikrai neverta pulti į paniką, juk šalyje yra apstu sumanių spynų meistrų, kurie greitai ateis į pagalbą.

Dėl kokių priežasčių dažniausiai užstringa spynos?

Raktų užstrigimo spynose priežasčių yra daug.  Viena iš jų – tai paties užrakto gedimas. Būna, kai sulūžta susidėvėjęs raktas. Pasitaiko ir apmaudžių klaidų, kai panaudojamas ne tai spynai skirtas raktas. Raktas nebejuda spynoje ir tada, kai nuo ilgo naudojimo nusitrynė jo dantukai. Tačiau jei raktas bent šiek tiek juda spynoje, tada gali būti kalta pati pradėjusi gesti spyna.

Kas yra laikoma pačia didžiausia klaida sugedus spynai?

Pats didžiausias nesusipratimas nutinka tada, kai žmogus susinervina ir imasi agresyvių veiksmų, mėgindamas įveikti „nepaklusnią“ spyną. Vietoj to, kad nusiramintų, jis per jėgą bando ištraukti raktą iš spynos arba jį stumia dar giliau ir galų gale visiškai sugadina spyną. Deja, tokioje situacijoje karštakošiai gali kaltinti tik patys save. Todėl, patekus į keblią situaciją, pirmiausiai reikia susitvardyti, o paskui ieškoti spynų meistrų kontaktų.

Per kiek laiko savo darbą gerai išmanantis specialistas gali pašalinti dėl spynos užstrigimo kilusias problemas?

Kadangi nemalonumai su spynomis gali ištikti bet kuriuos paros metu, todėl verta turėti ne tik šeimos gydytojų, automechanikų, bet ir spynų meistrų kontaktus. Jei jūsų namų ar automobilio spyna netikėtai užstrigo, geras specialistas joje užstrigusį raktą išlaisvins per pusvalandį, gal ir per dar trumpesnį laiką.

Kokią reikšmę sėkmingam spynos atrakinimui turi specialūs įrankiai?

Tai padaryti jam padės specialūs įrankiai, kurių dėka bus nuimamos spynos apsaugos, atsukami varžtai ir išardomas sugedęs spynos mechanizmas. Naudojant specialius įrankius, užstrigusią spyną beveik šimtu procentų įmanoma atrakinti, jos nesugadinant. Tad po spynos atrakinimo daugeliu atvejų ir toliau bus galima ja naudotis. Todėl nulūžus raktui ar sugedus bet kokiam užraktui, nedelsdami susiekite su spynų meistrais, kuriuos lengvai rasite internete adresu: www.spynumeistras.lt.