Ką reikėtų žinoti prieš užsakant turėklų gamybą?

Pagrindinė visų laiptų turėklų funkcija – užtikrinti saugumą ir patogumą ant laiptų. Tai turėtų palengvinti judėjimą jais ir apsaugoti nuo kritimo iš aukščio. Antrasis klausimas yra estetinis: nuo laiptų turėklo priklauso, ar laiptai nepastebimai įsilies į interjerą, ar taps dominuojančiu dizaino elementu.

Nors svarbiausia – saugumas, negalima pamiršti ir kitos svarbios laiptų turėklų funkcijos: jos suteikia laiptams charakterio ir pagerina jų išvaizdą. Nuo laiptų turėklų priklauso, ar laiptai pranyks namo erdvėje, ar bus išryškinti. Konkretus efektas pasiekiamas priklausomai nuo turėklų tipo: masyvesni turėklai stipriai įsilieja į namo erdvę, o ažūriniai ir subtilūs suteikia laiptams lengvumo. Galutiniam efektui didelę įtaką daro ir turėklų medžiaga. Daugiau informacijos ir gaminių rasite internete.

Iš medžio, stiklo ar metalo

Turėklų elementai gali būti pagaminti iš vienos medžiagos, tačiau dažniau derinamos kelios medžiagos, pavyzdžiui, medis ir metalas. Gerai, kai laiptų turėklų išvaizda dera su kitais laiptų elementais: pakopomis, stovais, taip pat su sienomis, baldais, užuolaidų karnizais ir net rankenomis ar baldų furnitūra.

  • Medienos privalumai yra tai, kad su ja lengva dirbti, ji yra natūralios kilmės, šilta liesti ir gali būti dažoma bet kokia spalva. Turėklai paprastai gaminami iš buko, ąžuolo ar egzotinės medienos. Nors mediena dažniausiai asocijuojasi su tradiciniais raižytais turėklais, daugelis gamintojų taip pat siūlo paprastų ir griežtų formų turėklus, tinkančias moderniam interjerui, dažnai derinamas su plienu.
  • Stiklas – nors gyvenamuosiuose namuose stikliniai turėklaiatėjo iš visuomeninių pastatų, tai pasiteisino tik iš dalies. Net ir sunkius gelžbetoninius laiptus galima padaryti lengvesnius naudojant stiklą. Stiklo užpildas neužgožia ir optiškai nesumažina erdvės, o kartu suteikia daugybę dizaino galimybių. Turėklų užpildams naudojamas įvairių rūšių stiklas: skaidrus ir spalvotas, lygus, smėliuotas, meniškai dekoruotas. Tačiau jis visada turi būti saugus, t. y. grūdintas.
  • Metaliniai turėklai gaminami iš plieno, aliuminio ir žalvario. Jie labai patvarūs ir gali būti įvairių formų. Jų paviršius gali būti apdailinamas poliruojant, graviruojant, raižant arba dažant. Metaliniai turėklai tinka tiek moderniam, tiek tradiciniam interjerui.