TEKSTO.LT

ĮVAIRŪS IR NAUDINGI TEKSTAI

KO REIKIA MULTIMEDIJAI?

Multimedijai reikia daug įvairių elektros įrenginių – kabelių, prailgintuvų, rozečių, kištukų ir pan. Rozetės, dar vadinamos lizdais, atlieka itin svarbų vaidmenį multimedijoje, jos būna skirstomos į keletą rūšių. Jas renkantis reikia įvertinti ne tik jų išvaizdą, bet ir parametrus.

Kokių esama rozečių?

Rozetės būna reikalingos garsiakalbiams pajungti, jei norite namuose įsitaisyti kino sistemą. Jų reikia kompiuteriams ir kitiems išmaniesiems prietaisams, USB įkrovikliams. Pastarosios rozetės būna su USB jungtimis, jų dėka galima įkrauti mobilius telefonus, planšetę, nešiojamą kompiuterį, paliekant laisvą kištukinį lizdą kitam įrenginiui. Dar būna rozetės su HDMI, VGA, stereo ir kitokiomis jungtimis.

Taip pat esama išmanių kištukinių lizdų, kurie leidžia nuotoliniu būdu vadyti kitų elektrinių prietaisų jungiklius. Svarbiausia, kad rozetės atitiktų visus saugaus naudojimo reikalavimus ir nekeltų pavojaus namų turtui bei juose gyvenančių žmonių sveikatai ir gyvybei.

Į ką būtina atkreipti dėmesį prieš įsigyjant reikiamas rozetes?

Visų pirma reikia pasitikrinti ar jūsų perkama rozetė bus įleidžiama į sieną, ar virštinkinė, ar paviršinė. Pastarosios rozetės yra laikomos tarpiniu variantu tarp virštinkinių ir įleidžiamų. Taip pat pravartu žinoti, kad yra ir tokių rozečių, kurios gali būti naudojamos ir uždarose patalpose ir lauko sąlygomis. Laukui skirtos rozetės nebijo jokių išorės veiksnių – lietaus, šalčio, karščio ir kitokių negandų. Todėl prieš pirkdami rozetes, pasidomėkite, ar jos visiškai atitiks jūsų poreikius. Tai jums padės išsiaiškinti prekės aprašymas, kuriame būna pateikti visi perkamo įrenginio duomenys.

Kuriais tikslais gali būti naudojamos USB arba HDMI rozetės?

Šios rūšies rozetės gali būti plačiai naudojamos. Jos tinka išmaniųjų mobiliųjų telefonų, planšetinių kompiuterių įkrovimui. Jų dėka įmanoma prijungti prietaisus prie televizoriaus ar kompiuterio monitoriaus, kad būtų galima transliuoti vaizdo įrašus. USB arba HDMI rozetės leidžia sujungti įvairius prietaisus su tinklu tada, jei neįmanoma prisijungti belaidžiu būdu. Be to, minėtos rozetės sudaro galimybę vienu metu įkrauti mobilųjį telefoną, žiūrėti per televizorių norimą filmą ir tuo pat laiku būti prijungus kompiuterį ar kurį nors kitą įrenginį.