TEKSTO.LT

ĮVAIRŪS IR NAUDINGI TEKSTAI

Tinkamas skolų valdymas gali užkirsti kelią skolos išieškojimui

Kiekvieną atsiradusią problemą stengiamės išspręsti iš karto arba darome tokias sąlygas, kad jos neatsirastų arba būtų kaip įmanoma mažesnės. Panaši situacija yra ir su skolomis. Jeigu jos bus pakankamai gerai kontroliuojamos, tuomet galėsime išvengti ganėtinai daug problemų ir nereikės atlikinėti kur kas sudėtingesnių procesų. Tad kodėl skolų valdymas yra reikalingas dalykas, plačiau papasakosime šiame straipsnyje.

Skolų valdymo procesas yra žymiai paprastesnis, nei skolų išieškojimas

Tikriausiai kiekvienam yra aišku, kad kol skola yra nedidelė ir dar nesena, ją susigrąžinti gali būti kur kas paprasčiau, nei kad skolą, kuri yra užsitęsusi netgi kelis metus. Tokios skolos suma bus kur kas didesnė, tad labai didelė tikimybė, kad jos grąžinti iš karto tikrai nepavyks. Tad jeigu yra dar tik skolos pradžia, ją jau nuo pat pirmų dienų reikėtų valdyti tinkamai, tai yra priminti skolininkui apie turimus įsipareigojimus ir tai galima daryti net keliais būdais, tai yra siųsti el. laiškus, daryti skambučius ir panašiai. Toks skolų valdymas gali būti efektyvus ir tikrai duoti nemažai naudos, nes net ir tokiu būdu susidariusias skolas galima susigrąžinti.

Skolų valdymo procesas

Skolų valdymas gali susidaryti iš skirtingų ir įvairių etapų, tačiau pagrindiniai būtų šie:

  1. Esamų klientų skirtingų kontaktų paieška (jeigu skolos valdymą atlieka profesionalai);
  2. Priminimų siuntimas įvairiais kanalais;
  3. Skolų grąžinimo derinimas ir įvairių dokumentų pasirašymas;
  4. Pasirašytų dokumentų vykdymo stebėjimas;
  5. Teikiamos rekomendacijos pagal esamą situaciją, kaip reikėtų elgtis toliau.

Tai tikrai nėra baigtis skolų valdymo sąrašas. Jis gali susidėti dar iš daugelio punktų. Tačiau jis yra pagrindinis, ką dažniausiai atlieka įmonės, vykdydamos skolų valdymo procesus.

Nėra būtina visko atlikti patiems

Jeigu skolų valdymas jums atrodo per sudėtingas arba tiesiog neturite galimybės juo užsiimti, nes kad ir kokia skolos dydžio suma būtų, su ja reikia dirbti. Tad tokias paslaugas galima įsigyti ir jomis užsiims profesionalai. Tokiu būdu jūs būsite tikri, kad skolų valdymo procesas eisis tinkamai ir jos bus suvaldytos kokybiškai, todėl nekils didelių bėdų ir nereikės kreiptis dėl skolos išieškojimo. Tad tokia procedūra tikrai atsieis kur kas pigiau ir taip sutaupysite ne tik laiko, bet ir įmonės lėšų, kurias reikėtų skirti skolos išieškojimo procedūroms. Tad jau nuo pat pirmų skolų atsiradimo žingsnių galite kreiptis pagalbos į profesionalus.