Vandens nugeležinimo filtrai – jūsų augalų ir augintinių gerovei

Tam, kad mūsų namai ar biuras būtų jaukesni, stengiamės sukurti į gamtą panašią aplinką: sodiname gėles, kitus augalus, juos prižiūrime, jie mums suteikia ramybės ir sukuria jaukumą. Na, o mūsų augintiniai mus sukelia daug džiaugsmo ir daug gerų emocijų. Tam, kad palaikytumėte namų gyvybę, reikalingas vanduo, nes be jo tiesiog niekas negalėtų egzistuoti. Kaip tai padaryti, kokių veiksmų imtis ir nuo ko pradėti gali atsakyti ir šis straipsnis. 

Kodėl augalai staiga ima vysti, geltonuoti jų lapai ir veistis kenkėjai? 

Vanduo Lietuvoje yra gana geros kokybės ir būklės, tačiau jo savybės irgi kinta, todėl jei pastebite, kad jūsų augalai ima vysti, nebeaauga, kaip įprastai, ima veistis kenkėjai ir jų priežiūrai reikia skirti daugiau laiko nei įprastai, tai pirmas signalas, kad jūsų vandens kokybė pablogėjo. Svarbu suprasti, kad tyriausias vanduo yra tik iš kritulių, bet jo mes tiek surinkti negalime, kad užtektų visiems mūsų namų ūkio poreikiams išspręsti. Tačiau namuose švarų ir saugų vandenį dabar jau galime turėti ir pasitelkus technologijas – vandens filtrus

Kokie požymiai parodo, kad vandens kokybė pablogėjo? 

Pats paprasčiausias būdas suprasti, kad įvyko vandens kokybės pokyčiai – tai jo spalva. Tyras vanduo yra bespalvis, todėl, jei pastebėjote, kad jūsų vanduo drumstas, pilkšvas, rudas ar turi bet kokią kitą spalvą – kreipkitės į įmonę, kuri atvyks į jūsų namus, paims vandens mėginį ir jį pristatys į laboratoriją bei atliks vandens tyrimą. 

Antras indikatorius vandens – tai vandens kvapas. Vanduo neturi kvapo, bet jei jame yra per daug geležies, jūs iš karto pajusite sieros ar supuvusio kiaušinio nemalonius kvapus, kurie sukelia nešvarių namų pojūtį. 

Trečia – vandens skonis. Kaip vanduo neturi spalvos ir kvapo, taip jis ir neturi turėti jokio pašalinio skonio ar palikti poskinio. Vanduo turi mus gaivinti, juo turime mėgautis, švarus vanduo yra skanus. Taigi, įsipilkite stilkinę vandens, leiskite vandeniui kiek pastovėti ir tuomet atlikite skonio, kvapo ir spalvos testą tiesiog namuose. 

Ar geležies turintis vanduo kenkia gyvūnams? 

Naminiai gyvūnai, kurie visada gyvena butuose ar namuose, turi visai kitokią susiformavusią imuninę sistemą, neretai jie būna jautresni maistui, o tuo labiau ir vandeniui. Todėl, nors žmogui geležies turintis vanduo ir nėra labai pavojingas, tačiau gyvūnai gali susirgti įvairiomis ligomis ir tik pakeitus vandenį namuose į kokybiškesnį ir švaresnį tokių situacijų lengvai išvengsite. 

Susisiekite su vandens gerinimo specialistais ir jie padės jums sukurti jaukiuis, švarius namus parinkę tinkamus vandens filtrus, geriamojo vandens sistemas ar kitus įrengimus.