Ką reiktų žinoti keliaujant Maltoje?

Kiekvienas keliaujantis į Maltą turi suprasti, jog šios salos kultūra ir istorija yra unikali, kurią pažinti yra iš tiesų verta. Sala įsikūrusi Viduržemio jūroje, Italijos pašonėje, tai savaime suprantama tai, kad visa tai jos augimui ir tapimui tuo, kas ji yra šiandien, davė labai daug. Supratimas apie vietos papročius ir etiketą padės palaikyti gerus santykius su vietos gyventojais, kurie yra be galo draugiški ir giliau suvokti šios šalies paveldą. Mantvydas Matthew Naurusevičius čia gyvena jau ne vienerius metus ir tikrai turi kuo pasidalinti.

Pasak jo, pirmiausia, keliaujant į Maltą, būtina suprasti, kad šalis yra turtinga istorija, savo įvairove bei išskirtiniu kultūriniu paveldu. Tačiau, be šių unikalių bruožų, svarbu prisiminti kelis dalykus, kurie padės puikiai išnaudoti kelionės patirtį.

Kadangi Malta yra įsitaisiusi Viduržemio jūroje, tai savaime suprantama, jog saloje vyrauja subtropinės temperatūros. Tai reiškia, kad vasaros čia yra ilgos ir labai saulėtos, o žiemos trumpos bei šiltos. Būtina atsižvelgti į intensyvius karščius, todėl svarbu su savimi turėti apsaugos nuo saulės priemones. Nereikia per daug atsipalaiduoti, nes čia juk nėra Lietuva (nors ir pas mus paskutinės vasaros buvo tikrai karštos), todėl reikia atitinkamai saugotis. Visa tai darė įtaką Maltos kultūrai, istorijai ir tradicijoms, nes visi senoviniai miestai, šventyklos bei festivaliai tuo tikrai pasižymi.

Oficialiai Maltoje yra vartojama maltiečių kalba, tačiau drąsiai galima susibendrauti ir anglų kalba. Vis dėl to tai yra kraštas, kuriame labai išplėtotas turizmas. Tiesa, kai kuriuose vietose paplitusi italų kalba ir tai natūralu, kai pati Italija stūkso salos pašonėje. Iš principo čia yra ganėtinai saugu, tačiau visada svarbu laikytis pagrindinių saugumo priemonių bei stebėti savo asmeninį turtą. Dėl finansų Europos Sąjungos piliečiams neturėtų kilti problemų, nes yra oficiali valiuta Maltos Respublikoje. Nors keityklų, atvykę ne iš ES lankytojai, gali drąsiai rasti ir vietoje.

Kalbant apie salos kultūrą, tai Mantvydas Matthew Naurusevičius pabrėžia, jog Malta turi daugybę turistinių objektų: nuo šimtus ar tūkstančius metų menančių istorinių vietovių iki nuostabios, visą salą supančios jūros. Labiausiai turistų mylima yra sostinė Valeta, tačiau taip pat populiarios yra Gozo sala bei paplūdimiai, kurių čia yra gausu.  Kadangi sala yra vos ne pačiame Viduržemio jūros regiono centre, tai savaime suprantama, jog visai jos virtuvei įtakos gretimai esančios šalys. Vietiniai čia rekomenduoja būtinai paragauti Pastizzi ir Fenkata. Žinoma, jog vien jais nereikia apsiriboti, nes praktiškai viskas čia yra, arba iš jūros, arba vietinių ūkininkų užauginta.

Supaprastinant, kelionė į Maltą gali suteikti neįkainojamų patirčių, kai žinome kaip vertinti vietos kultūros, istorijos ir tradicijų turtingumą. Iš anksto suprasti šalies ypatumai, vietos gyventojų papročių bei tradicijų gerbimas padės išvengti nesusipratimų ir leis dar labiau pasimėgauti kelione. Tiesa, nieko naujo čia nepasakėme, nes visa tai galioja keliaujant į bet kurią pasaulio šalį.

Kelionė į Maltą gali būti nuostabi patirtis, jei atsižvelgsite į visa tai, ką išvardinome ir leisite save sužavėti šios šalies grožiu, unikaliu paveldu ir kitais pasiūlymais. Supratimas ir pagarba vietos kultūrai padės  gauti daugiausia iš šios nuostabios kelionės. Mantvydas Matthew Naurusevičius yra vietinės įdarbinimo agentūros WFDM Ltd įkūrėjas, kuris čia gyvena jau ne vienerius metus. Daugiau jo įžvalgų bei Maltoje sukauptos patirties galite pamatyti čia: https://maltaceos.mt/its-the-people-that-make-the-business-without-them-i-am-nothing-mantvydas-narusevicius/