KAIP TINKAMAI PANAUDOTI OSB PLOKŠTES?

Osb plokštės – tai orientuotos medienos skiedrų plokštės, kurios yra gaminamos iš tarpusavyje suklijuotų stambių medienos drožlių. Ne vien baldų gamybai yra tinkama osb plokštė. Tokias plokštes galima naudoti statybose, nes jos yra labai praktiškos, atsparios ir patvarios.

Ką reikia žinoti tiems, kurie ketina osb plokštes naudoti patalpų vidaus apdailai?

Dažnas renkasi osb plokštes garažų, palėpių, kartais net gyvenamųjų kambarių sienų apdailai ir apšiltinimui. Tas plokštes sudaro medžio drožlės, kurios tarpusavyje yra suklijuotos specialia sintetine derva, o pats mišinys suspaudžiamas panaudojus labai aukštą slėgį ir aukštą temperatūrą.

Kadangi ne visos šios rūšies plokštės yra pritaikytos vidaus darbams, reikia atidžiai įsiskaityti pateiktą informaciją apie plokščių sudėtį, tada galėsite išsirinkti tokias, kurios yra skirtos vidaus apdailai, nes kitos paskirties plokštėse yra daugiau sveikatai kenksmingų medžiagų.

Kas geriau – faneros lakštai, ar osb plokštės?

Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra. Osb plokštės kainuoja pigiau, jos stiprumas tik nežymiai mažesnis nei faneros. Nors osb plokštė yra gana atspari drėgmei, tačiau fanera dar atsparesnė. Tuo tarpu osb plokštės neturi silpnų vietų, tad jas galima tvirtinti prie sienų, lubų. Tačiau apdailos meistrai tvirtina, jog grindims dengti geriau tinka faneros lakštai.

Nuo ko priklauso osb plokštės pralaidumo vandeniui lygis?

Osb plokštės negali pasigirti itin dideliu atsparumu vandeniui. Jų atsparumo lygis tiesiogiai priklauso nuo jų rūšies. Tos plokštės, kurių tankumas yra didesnis, yra atsparesnės drėgmei. Kita vertus, reikia prisiminti, jog osb plokštės vidurys yra mažiau atsparus vandeniui, nei jos paviršius. Todėl jį pažeidus, į plokštės vidų greičiau prasismelks vanduo.

Į ką reikia atkreipti dėmesį montuojant osb plokštes?

Montuojant osb plokštes būtina įsitikinti, jog jos yra sausos. Todėl gabenant į darbų vietą plokštes ir jas atgabenus reikia pasirūpinti jų sausumu. O jeigu tai nepavyko, tada yra privalu tas plokštes tinkamai išdžiovinti.

Jeigu osb plokštes tvirtinate ant išorinių sienų, pasirūpinkite, kad jos būtų pakylėtos bet penkiolika centimetrų nuo žemės paviršiaus, kad lyjant besitaškantis vanduo jų nepasiektų.