KOKIOS ASMENS APSAUGOS PRIEMONĖS DARBE YRA BŪTINOS?

Įstatymų yra numatyta, jog asmens apsaugos priemonės turi būti naudojamos tose darbo vietose, kur atsiranda rizika susižeisti arba kyla pavojus sveikatai. Šio reikalavimo nesilaikantiems darbdaviams gali būti taikoma administracinė ir net baudžiamoji atsakomybė. Asmens apsaugos priemonių galima įsigyti internetinėje parduotuvėje: https://lt.rsdelivers.com/.

Nuo ko saugo speciali apranga ir kitokios asmens saugos priemonės?

Asmeninės apsaugos priemonės yra skirtos apsaugoti nuo pačių įvairiausių pavojų – iš viršaus krentančių daiktų, ultravioletinės spinduliuotės, kenksmingų cheminių medžiagų.

Jos taip pat, priklausomai nuo esamo darbo pobūdžio, yra naudojamos klausos, regos organų, galvos, kvėpavimo takų, rankų ir kojų, odos apsaugai. Tarp apsaugos priemonių yra naudojami įvairūs skydeliai, ausinės, šalmai ir speciali darbinė apranga.

Kokios yra apsauginių drabužių rūšys?

Apsauginių drabužių asortimentą sudaro įvairios paskirties apranga. Populiariausi iš specialų drabužių – tai kombinezonai, kurie dengia visą kūną, apsaugodami jį nuo purvo, dulkių apnašų, vandens ir pavojingų cheminių medžiagų. Tiems darbuotojams, kuriems tenka dirbti lauke įvairiomis oro sąlygomis bei prietemoje, yra siūlomos neperšlampančios, termo, ir šviesą atspindinčios striukės.

Rinka be viso šito dar siūlo ir vienkartines bei daugkartinio naudojimo darbines pirštines, kurios apsaugo rankas nuo galimų išorinių pažeidimų. Kojų apsaugai nuo užkrintančių kietų daiktų galima įsigyti įvairius batus, tarp jų ir aulinius, kurie skirti dirbantiems statybose, miškininkystės arba žemės ūkyje ir prie kelių.

Kokių veido, akių ir ausų bei kvėpavimo takų apsaugai skirtų priemonių galima įsigyti elektroninėje prekyboje?

Darbo apsaugos priemonėmis prekiaujančios parduotuvės siūlo ausų apsaugai nuo triukšmo siūlo įsigyti ne tik ausines, bet ir ausų kištukus, kurie irgi patikimai saugo ausis nuo garsų siautėjimo. Veidui apsaugoti nuo pavojingų medžiagų, dulkių ar smulkių drožlių puikiai tinka apsauginiai akiniai ir veido skydeliai.

Itin svarbi yra ir apsauga nuo kritimo iš didelio aukščio pavojaus, kurios priemones irgi siūlo prekyba. Savo svarbumu nenusileidžia ir kvėpavimo takų apsauga nuo itin kenksmingų ir pavojingų cheminių medžiagų, kitokios kilmės nuodingų skysčių ir dulkių. Tam reikalui idealiai tinka vienkartiniai respiratoriai bei respiratorinės kaukės.