Kūdikio odelės bėrimas. Priežastys ir gydymo metodai

Pirmą kartą tampant mama viskas gązdina, nežinomybė ir norėjimas viską daryti kaip įmanoma geriau yra normalus reiškinys. Gimus kūdikiui, galimi ir įvairūs kūno pabėrimai, tačiau ne visų jų reikia bijoti i rne visi yra tokie pavojingi.

Kaip juos atskirti? Kada sunerimti? Bei kaip gydyti? Dažniausiai naujagymių odelę išberia apie 2-6 gyvenimo savaitę. Jis būna vadinamas hormoninis bėrimas ir dažniausiai praeina pats savaime, nieko specialaus nedarant, tiesiog kiekvieną dieną valant kūdikio odelę su švariu vandeniu. Tačiau, jeigu šis bėrimas nepraeina, reikėtų kreiptis pagalbos į gydytoją, tokiu atvėju gali būti išrašomi tam tikri kremai, kurie padės susitvarkyti su bėrimu greičiau. 

O ar teko girdėti apie kūdikių raudonės simptomą? Tai raudonų dėmelių bėrimas, su pūslelėmis, šis bėrimas taip pat nėra infekcinis ir nereikėtų nerimauti. Savaime jis turėtų pranykti per ateinančias dvi savaites, kitu atvėjų taip pat kreipkitės į medikus. 

Na ir tikriausiai vienas dažniausiai pasitaikančių bėrimų, tai sauskelnių, kada yra naudojamos netinkamos skauskelnės ir jos erzina kūdikio odelę. Tokiu atvėju reikėtų įsigyti kito gamintojo sauskelnes, kartu naudojant ir specialius dermatitui skirtus kremus. 

O kur gi dar ir prakaitinis bėrimas. Šis bėrimas pasireiškia mažais rausvais spuogeliais, dažniausiai kaklo, pilvo, bei nugaros srityse. Labai svarbu, kad kūdikio odelė visuomet būtų švari, ir vertėtų atsižvelgti, į tai, kokius drabužius vaikas dėvi, kad nesušiltų. Neapleidžiant šio bėrimo, jis turėtų išnykti per dvi dienas. Na ir žinoma, jeigu pastebite jog bėrimas nedingsta, ar net sparčiai plečiasi, dvejojate, visuomet kreipkitės į specialistus. 

Taigi, nepamirškite tinkamai prižiūrėti kūdikio odelės, kad namie būtų pakankamai dregmės, nenaudokite jokio muilo maudynių metu ir tai maudynės turėtų trukti ne ilgiau 5-7 minučių. Atsargiai rinkitės ir skalbimo priemones, nes jos taip pat gali alergizuoti kūdikio odelę ir tada atsiras bėrimai, rekomenduojame kuo natūralesnes priemones. Taip pat vertėtų vengti tiesioginės saulės iki vaikui sueis 6 mėnesiai, bei nerengti sintetinio pluošto drabužiais.

Daugiau naudingos informacijos apie kūdikių odos bėrimus, priežiūrą bei gydymą rasite užsukę į Lazerinės Dermatologijos Centro internetinę svetainę.