Plačiau apie vašką interjero medienai

Interjere esančiai medienai keliami nemaži reikalavimai dėl estetikos. Mes visi norime, kad ji kuo ilgiau atrodytų puikiai, todėl namų šeimininkams verta susipažinti su priemonėmis, kurios gali padėti apsaugoti patalpų viduje esantį medį nuo pažeidimų. Viena iš jų yra vaškas. Šiame straipsnyje norėtume jūsų dėmesį atkreipti į vieno iš lyderiaujančių medienos priežiūros priemonių gamintojo, OSMO produktą, specialiai interjere naudojamai medienai skirtą vašką bei savybes, kodėl verta rinktis būtent jį.

Vaškas – jo privalumai ir nauda medienai

Interjere esanti mediena turi būti atspari: drėgmei, tiesioginiams saulės spinduliams, trinčiai bei kitoms jėgoms ar pažeidimams. Tačiau tuo pat metu ji atlieka ir estetinę funkciją. Jeigu suprastėja jos išvaizda, mediena netenka vertės, žavesio. Tam, kad nuo to pavyktų apsisaugoti, naudojamos įvairios priemonės. Tarp jų patenka ir medienos vaškas. Jo paskirtis – apsaugoti medienos paviršių, išryškinti natūralaus rašto grožį neatimant kvėpavimo galimybės, kad medienoje nesikauptų pernelyg daug drėgmės.

OSMO turi priemonę specialiai interjero medienai. Šis vaškas gali būti balto, permatomo arba balto, dengiančio tono. Padengti paviršių su šia priemone yra, palyginti paprasta. Tam reikia tik minimalaus pasiruošimo. Kas tam tikrą laiką vašką galima lengvai pakartotinai užtepti ir taip vėl atnaujinti apdailą. Svarbiausi dalykai, norint, kad apdaila tarnautų ilgai, ir yra – pakartotinis vaškavimas bei reguliarus paviršių valymas.