Kaip atliekamas pradurtos padangos remontas?

Per visą transporto priemonės eksploatavimo laikotarpį su nuleistomis padangomis susiduria daugelis vairuotojų. Ji gali atsirasti sprogus padangai, dėl prasto slėgio padangoje arba dėl pašalinio objekto. Tai gali būti greitas ir didelis pradūrimas, kurį lengva pastebėti, arba, atvirkščiai, minimalus, kurį kartais sunku pastebėti.

Kaip nustatyti, pradurtos padangos vietą?

Padangų slėgis nuolat mažėja? Prieš remontuojant raskite nuotėkį.

  • Ieškokite iš padangos kyšančių varžtų, vinių ar kitokių nuolaužų.
  • Pripildykite purkštuvą vandens ir augalinio muilo tirpalu arba gamintojo patvirtintu nuotėkio nustatymo skysčiu.
  • Pripūskite padangą ir apipurkškite ją buteliuke esančiu mišiniu.
  • Ieškokite vietos, kurioje, valikliui tekant protektoriumi, lyg ugnikalnio išsiveržimas kyla burbuliukai – tai yra pradūrimo vieta.

Radę pažeistą vietą, rekomenduojama kreiptis į remonto specialistą, kad jis patikrintų, ar įmanoma ją suremontuoti.

Pradurtos padangos remontas

Viena dažniausių padangų pažeidimų – pradūrimas. Tai sukelia sąlytis su aštriu daiktu, pvz., vinimi, stiklu ar aštriu akmeniu. Kaip ir kitų defektų atveju, nerekomenduojama taisyti padangos, kurioms būdingas didelis greitis. Paprastai, jei važiuojame greitai ir sugenda padangos, dėl savo saugumo geriau jas pakeisti naujomis. Kai kurie specialistai teigia, kad pradurtą padangą pataisyti  įmanoma, jei pažeidimo skersmuo neviršija 5 milimetrų. Todėl tokiais atvejais galite pabandyti apsilankyti autoservise, pavyzdžiui, kemi.lt, kad specialistai suremontuotų padangas.

Jei pažeidimą padarė aštrus ir pailgas daiktas (pvz., vinis, strypas), į padangą patekęs stačiu kampu, naudojamas remonto būdas specialiu kaiščiu. Erdvei aplink skylę praplėsti naudojamas skylių pjūklas, tada įsmeigiamas kaištis iš lanksčios ir lipnios medžiagos. Paskutinis veiksmas yra nupjauti perteklių. Jei objektas įlindęs smailiu kampu, remontuojant pradurtą padangą reikia dėti specialų pleistrą iš vidaus.

Kodėl padangų remontas toks svarbus?

Jei jūsų automobilio padanga yra pažeista arba prakiurusi, būtina kreiptis į specialistą – ne tik dėl saugumo, bet ir todėl, kad net ir trumpas važiavimas pradurta padanga gali sukelti žalą.

Mechanikai servise pasakys, ar padangą reikia keisti, ar ją galima sutaisyti. Jis:

  • Pašalins protektoriaus pažeidimus. Daugeliu atvejų, jei pažeistas pats protektorius, galima sutaisyti iki 0,64 cm gylio pradūrimus, vinių skyles ar įpjovimus;
  • Sutaisydamas net ir minimalius pradūrimus padės išvengti dar didesnių padangos pažeidimų;
  • Pripūs padangą iki gamintojo rekomenduojamo slėgio.