Kas lemia išmaniųjų laikrodžių kainą?

Šiais laikais daugelio riešus puošia išmanieji laikrodžiai. Pasakyta teisingai – „puošia“, mat šiandieninė rinka siūlo tokią didelę išmaniųjų laikrodžių įvairovę, kad tarp jų rasite ir kuklių, gana paprastų, ir itin stilingų, žavingo dizaino, atrodančių labai prabangiai. Be dizaino, skiriasi ir kaina. Kas gi ją lemia? Tai aktualu besirenkantiems naują išmanųjį laikrodį.

Funkcionalumo lygis

Kai kurie laikrodžiai turi bazines funkcijas, o kiti demonstruoja neįtikėtiną funkcijų spektrą. Todėl natūralu, jog tai labai glaudžiai susiję su laikrodžio kaina. Kuklesnį prietaisą galite įsigyti nuo kelių dešimčių eurų, o tie, kurie atlieka įspūdingą funkcijų skaičių, gali kainuoti net ir kelis šimtus. Pavyzdžiui, daugelio trokštamų Apple Watch kaina gali siekti net ir tūkstantį eurų.

Kainą lemia ir gamintojas

Greičiausiai esate pastebėję, kad žinomų ir labai gerai vertinamų gamintojų išmanieji laikrodžiai kainuoja brangiau nei tie, kurių gamintojai rinkoje nėra užsitarnavę pozicijų ir žinomumo. Tačiau mokate ne tik už vardą, bet ir už geresnę kokybę, mat aukšto lygio gamintojai itin atsakingai žvelgia į gaminių kokybę, naudojamas medžiagas, naudą pirkėjams ir pan.

Dizainas

Išmanieji laikrodžiai maloniai stebina ne tik funkcionalumu, bet ir dizaino galimybėmis: nuo masyvių, klasikinių iki itin elegantiškų ar originalių. Išmaniojo laikrodžio dizainas taip pat gali būti susijęs su jo kaina. Pavyzdžiui, prabangus dirželis, didelis ekranas, kiti įmantrūs dizaino sprendimai gali būti priežastis, kodėl tam tikras modelis kainuos brangiau.

Papildomi privalumai

Be aukšto funkcionalumo, laikrodžio kainai įtakos gali turėti ir kai kurie papildomi prietaiso privalumai, pavyzdžiui, patvarumas, atsparumas dulkėms, atsparumas vandeniui, krovimo laikas, baterijos veikimo laikas vienu įkrovimu, plonas korpusas ir kt.