KOKIOMIS SAUGUMO PRIEMONĖMIS TURI BŪTI APRŪPINTI UGNIAGESIAI GELBĖTOJAI?

Ugniagesių gelbėtojų darbas yra labai rizikingas, nes jiems tenka dirbti gaisro sąlygomis, todėl jiems yra reikalingi ypatingos kokybės drabužiai ir patikimos apsaugos priemonės – šalmai, veido apsaugos priemonės, pirštinės ir profesionalūs prožektoriai. Ugniagesiams gelbėtojams reikalingos aprangos ir apsaugos priemonių didelis pasirinkimas yra garantuojamas internetinėje prekyboje.

Kuo pasižymi ugniagesių gelbėtojų šalmai ir jų priedai?

Gelbėtojų šalmai yra skirti apsaugoti galvą nuo smūgių, durtinių ir ugnies sužalojimų. Šalmai yra su dirželiu, kurį reikia būti užsisegus. Jie yra gaminami iš smūgiams ir karščiui atsparios plastmasės. Šalmai turi skydelį, kuris yra pritvirtintas arba išorėje, arba šalmo viduje. Jie dar turi apsauginį pošalmį, kuris saugo dalį veido, kaklą ir ausis nuo šiluminio smūgio bei tiesioginio ugnies poveikio. Pošalmiai yra medvilniniai arba iš ugniai atsparios medžiagos.

Kuo yra ypatingas ugniagesių gelbėtojų darbinis kostiumas?

Darbinį ugniagesių gelbėtojų kostiumą sudaro keli sluoksniai. Jame yra drėgmės nepraleidžianti zona, kad vanduo negalėtų kiaurai prasismelkti, o viduje atsiradęs prakaitas išgarinamas per membraninį pluoštą. Labai svarbus yra apsauginio kostiumo pamušalas, kuris leidžia ilgiau dirbti gaisro sąlygomis. Kad apsauginis darbo kostiumas negalėtų užsidegti, jis yra impregnuotas. Ugniagesių gelbėtojų pirštinės yra pagamintos iš tokios pat medžiagos, kaip ir visas apsauginis kostiumas, todėl pasižymi tomis pačiomis saugos savybėmis.

Kokia yra ugniagesių gelbėtojų darbinio apavo paskirtis?

Apsauginiai ugniagesių gelbėtojų batai saugo pėdas nuo smūgių, durtinių sužalojimų ir ugnies bei karščio poveikio. Jie yra pagaminti iš rūgštims atsparios ir elektros srovės nepraleidžiančios gumos. Batų padas ir nosys yra stiprinti metalinėmis plokštelėmis ir kitokia apsauga, kuri patikimai saugo kojas nuo įdūrimų bei nuo iš viršaus ant jų užkritusių sunkų daiktų.

Kas ugniagesiams gelbėtojams padeda sėkmingai veikti tamsoje?

Kai ugniagesiams gelbėtojams kelią pastoja tamsa, ją įveikti padeda galingi, specialiai jiems pritaikyti prožektoriai, kurie skleidžia itin stiprų šviesos spindulį. Jie yra nepamainomi pagalbininkai tada, kai tenka nakties metu gelbėti žmones, traukiant juos iš namo griuvėsių, avarijoje sumaitoto automobilio, darbuojantis kitomis panašiomis aplinkos sąlygomis.